Наука, освіта, сім'я та молодь

У Йеллоустоуні знайшли мікроб «з іншої планети»

написав: admin

Про це повідомляють американські біологи.

null

Мікроорганізм привернув увагу вчених тим, що вважає за краще харчуватися харчовими ресурсами з низьким вмістом калорій.

Фахівці з університету Арізони виявили в гарячих джерелах Йеллоустоун унікальний мікроорганізм, який здатний розмножуватися тільки при наявності їжі, що відрізняється низькою калорійністю. У разі достатку харчових ресурсів з високим вмістом калорій організм «відмовляється» виробляти потомство.

Це відкриття привернуло інтерес в наукових колах, оскільки в біології природним є процес залучення мікроорганізмів саме більш поживними речовинами, в той час як малопоживні ресурси нікого не цікавлять.

Бактерії виду Acidianus виявляють поведінку, яку вчені порівняли з шахтарською справою – найбагатше родовище не має цінності, якщо видобуток руди обходиться дорожче, ніж можна отримати грошей за її продаж.

Ще однією особливістю мікроба є його здатність жити в екстремальних умовах – крім величезної кількості тепла і радіації, мікроорганізми живуть практично в чистій кислоті. В ході експерименту бактерії віддали перевагу з водню і сірки, водню і заліза, заліза і сірки найбіднішому джерелу енергії. Зростання на найбагатшому поживними речовинами субстраті виявився нікчемним.

About the author

admin

Leave a Comment